Ikona dostępności
PWSZ - Uczelnia Liderów, Orzeł Edukacji

Wyszukaj na stronie

Aktualności

Uczelnia Liderów i Orzeł Edukacji!

Uczelnia Liderów i Orzeł Edukacji!

26.06.2019 r.

Kolejne wyróżnienia trafiają do PWSZ w Suwałkach i ponownie mamy ogromne powody do dumy. PWSZ w Suwałkach drugi rok z rzędu została Uczelnią Liderów (czyli jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w szkolnictwie wyższym) oraz po raz pierwszy - Orłem Edukacji!

Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego po raz dziewiąty przyznała certyfikaty „Uczelnia Liderów”. Uroczysta gala odbyła się 24 czerwca w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.  Ogólnopolski Program Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” od 2011 roku promuje najlepsze polskie uczelnie, kształcące absolwentów przedsiębiorczych, kreatywnych, wyposażonych w umiejętności i kompetencje przywódcze, zdolnych do osiągania sukcesów na rynku pracy. W jego ramach akredytowane są szkoły wyższe, wydziały, kolegia, które mogą poszczycić się innowacyjnymi działaniami ukierunkowanymi na edukację praktyczną studentów, kreowanie u nich postaw liderskich oraz aktywną współpracę z podmiotami rynku pracy. W 9.edycji wyłoniono 20 laureatów. Obok PWSZ w Suwałkach wyróżniono również m. in.: Politechnikę Śląską, PWSZ w Nowym Sączu, PWSZ w Elblągu, czy Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi. Komisja oceniała uczelnie między innymi na podstawie danych ze źródeł takich jak: Zintegrowany System Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym (POLON), Ogólnopolski System Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkól Wyższych, Polska Komisja Akredytacyjna, Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Oprócz tego dr Marta Wiszniewska, Rektor Suwalskiej Uczelni otrzymała Wyróżnienie Nadzwyczajne: „Aurea Praxis”. Uhonorowano rektorów wykazujących się szczególnym, osobistym zaangażowaniem na rzecz rozwoju i promowania w swoich uczelniach idei edukacji dla rynku pracy i praktyki gospodarczej.

Drugim wyróżnieniem, otrzymanym przez PWSZ w Suwałkach jest natomiast Orzeł Edukacji. To plebiscyt, w którym o wyróżnieniu placówek edukacyjnych każdego szczebla oraz uczelni wyższych decydują opinie zbierane na portalach społecznościowych, forach i stronach branżowych. Oprócz PWSZ w Suwałkach z regionalnych placówek oświatowych nagrodą może pochwali się też m. in. Szkoła Podstawowa nr 6, czy Przedszkole nr 5.

       

Wydział Ochrony Zdrowia
Wydział
Ochrony Zdrowia
Wydział Humanistyczno-Ekonomiczny
Wydział
Humanistyczno-Ekonomiczny
Wydział Politechniczny
Wydział
Politechniczny
Biblioteka
Wydawnictwo
Studium Języków Obcych, WFiS
Biuro karier
Erasmus+
Centrum Transferu Technologii
Studia podyplomowe
Projekty i współpraca
Dom Studenta
Akademicki Związek Sportowy
Uniwersytet Dziecięcy
Pracownik
Media
Usługi
Szkolenia

Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach
ul. Teofila Noniewicza 10, 16-400 Suwałki

Powrót na górę strony

Realizacja: Zdzislowicz.pl - Strony WWW Warszawa

Copyright © PUZ w Suwałkach

Tel.: 87 562 84 32, fax: 87 562 84 55
Adres e-mail: biuro.rektora@puz.suwalki.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Zamknij