Ikona dostępności
PUZ - Uczelnia Liderów, Orzeł Edukacji

Wyszukaj na stronie
Menu

Biblioteka

Puentujemy nasze obchody Święta Książki i Czytelnictwa wizytą przedszkolaków

Puentujemy nasze obchody Święta Książki i Czytelnictwa wizytą przedszkolaków

26.05.2023 r.

Proces uzależniania od ... czytania w ramach tegorocznego Święta Książki i Czytelnictwa w naszej Bibliotece rozpoczęliśmy od przedszkolaków i na przedszkolakach kończymy. Spuentowaliśmy obchody w doborowym towarzystwie, bo z grupą 5, 6 i 7-latków z Przedszkola Niepublicznego Chatka Niedźwiadka. A my jak zwykle - z pełnym zaangażowaniem podzieliliśmy się z nimi tym, co skrywa nasza Uczelnia, czyli wiedzą, nauką, pasją i... radością w odkrywaniu świata. Magia wyobraźni, którą skrywa każde dziecko, jak pielęgniarki przygotowują się do swego zawodu, eksperymenty chemiczne i badania świata zwierząt i przyrody - to zakres naszych dzisiejszych dociekań. Dzieciaki opuszczały nas z głowami pełnymi wiedzy i z rękami wypełnionymi prezentami.

Drogie Przedszkolaki, dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy masy sukcesów w poznawaniu i doświadczaniu świata nauki.

Wizyta klasy 1c ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach

Wizyta klasy 1c ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach

18.05.2023 r.

Gdyby nas ktoś zapytał, za co lubimy maj, bez chwili zastanowienia odpowiedzielibyśmy, że za wizyty milusińskich. Dzisiejsza wizyta klasy 1c ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach zostanie w naszej pamięci na długo.

Od samego wejścia uczniowie wnieśli do naszej biblioteki dwadzieścia prześlicznych uśmiechów i masę dobrej - jak to bywa u dzieci -  niespożytej energii. A my - jak to już mamy w zwyczaju - wyczuliśmy żyzny grunt i przystąpiliśmy do zarażania pasją do czytania... I udało nam się! Rozpoczęliśmy od zajęć na temat tego, jaką drogę muszą przebrnąć książki zanim trafią na półki księgarni lub bibliotek i staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie: dlaczego warto czytać. Dzieciaki świetnie były wyedukowane w tym temacie - i tu wielkie ukłony dla wychowawczyni - Pani Justynki. Ruszyliśmy również w podróż po uczelni i zaglądnęliśmy do różnych zakamarków: Centrum Symulacji Medycznej,  laboratorium, magazynu bibliotecznego, a nawet siłowni... A na zakończenie nasi przemili goście otrzymali dyplom za wzorowe uczestnictwo w naszym święcie, odznakę Przyjaciela Biblioteki i książkę - aby utrwalali sztukę czytania...

Droga klaso 1 c i Pani Justynko - dziękujemy za wizytę, będziemy was  wspominać cieplutko:-)*

O tajnikach powstawania książek mówił Andrzej Matusiewicz

O tajnikach powstawania książek mówił Andrzej Matusiewicz

17.05.2023 r.

Po przedszkolakach, uczniach szkół podstawowych przyszedł w końcu czas na uczniów szkół ponadpodstawowych - a dokładnie uczniów Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach i studentów kierunku pedagogika. Dziś ich zarażaliśmy pasją do książek. W przypadku młodzieży postawiliśmy na formułę akademicką - tj. wykład - pod intrygującym tematem "Od niczego do książki". Mieliśmy oto niecodzienną okazję poznać warsztat powstawania publikacji historycznych - jednych z najbardziej wymagających utworów, a to wszystko dzięki Panu Andrzejowi Matusiewiczowi - autorowi licznych książek, dotyczących naszego regionu i okolic. Autor przybliżył nam warsztat swojej pracy. Od czego zaczyna swe dzieła i jak  przebiega cały  proces twórczy, którego zwieńczeniem jest pięknie wydana książka. Dowiedzieliśmy się również: gdzie i jak szuka informacji, na co zwraca szczególną uwagę w trakcie gromadzenia materiałów i jak znajduje tematy do swoich książek. 

Jest nam niezmiernie miło, że dzisiejszego dnia towarzyszyli nam wykładowcy naszej uczelni oraz nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach  i wspólnie z nami obchodzili kolejny dzień Święta Książki i Czytelnictwa naszej Biblioteki.

Tytuł "Przyjaciela Biblioteki PUZ w Suwałkach" przyznany

Tytuł "Przyjaciela Biblioteki PUZ w Suwałkach" przyznany

16.05.2023 r.

Tegoroczny, honorowy tytuł "Przyjaciela Biblioteki PUZ w Suwałkach" powędrował w ręce dwóch wyjątkowych osób: dr Małgorzaty Andryszczyk - Dziekan Wydziału Ochrony Zdrowia i dr Marty Matusiewicz - Prodziekan Wydziału Politechnicznego. 

Jednym z punktów obchodów naszego corocznego Święta Książki i Czytelnictwa jest przyznanie tytułu przyjaciela naszej biblioteki. Tytułem tym wyróżniamy osoby, które wspierają nasze działania mające na celu promocję książek, czytelnictwa, rozwój nauki i dydaktyki oraz rozumieją rolę biblioteki i książek w procesie edukacji i kształcenia. W tym roku nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że tytuł ten należy się obu Paniom. Chcieliśmy w ten sposób wyrazić naszą ogromną wdzięczność za pomoc, współpracę i zaangażowanie jakie zawsze wykazują przy realizacji najróżniejszych naszych działań. Drogie Panie jeszcze raz wielkie DZIĘKUJEMY za to, że zawsze i jeszcze raz to podkreślamy - zawsze mogłyśmy na Was liczyć. Wasz profesjonalizm, oddanie i gotowość do współpracy są bezcenne. To fantastycznie mieć u boku takich ludzi. 

Jest nam również niezmiernie miło, że mogliśmy dokonać nadania tytułów w tak uroczym gronie. Wszystkim naszym gościom serdecznie dziękujemy, że znaleźli czas, aby nam towarzyszyć, w tak ważnej dla nas bibliotekarzy uroczystości. 

Zapraszamy na otwarty wykład Andrzeja Matusiewicza "Od niczego do książki"

Zapraszamy na otwarty wykład Andrzeja Matusiewicza "Od niczego do książki"

15.05.2023 r.

Kolejnym z punktów obchodów naszego Święta Książki i Czytelnictwa jest otwarty wykład Andrzeja Matusiewicza - znanego suwalskiego historyka, nauczyciela, autora wielu publikacji pt. "Od niczego do książki", czyli o kulisach powstawania dzieła. To niecodzienne spotkanie jest okazją do poznania bliżej warsztatu pracy autora i całego procesu twórczego. Czy pisanie to tylko przypływ weny, a może ciężka i systematyczna praca? 

Już dziś zapraszamy wszystkich serdecznie na to wyjątkowe spotkanie 17 maja (środa) o godz. 12.00, sala nr 2

A my płyniemy na fali... kolejni  złapani w sidła nałogu... czytania

A my płyniemy na fali... kolejni złapani w sidła nałogu... czytania

09.05.2023 r.

Wiadomo, że jak raz coś się udało, to warto to powtórzyć. I my podążając za tą maksymą, wdrożyliśmy kolejne procedury uzależniania od ... czytania wśród kolejnych piątoklasistów. Idąc przykładem wczorajszego dnia, na początku niewinnie, jakby nigdy nic, zaprosiliśmy młodzież z kl. 5d ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach na zajęcia do sali Virtual Reality, gdzie pochłonął ich świat wirtualny... aby później dać im ogromną dawkę wiedzy o historii książki i uświadomić jaką posiada ona wartość i ile wnosi do naszego życia. Zgodnie wszyscy przyznali, że jeśli chcemy zgłębić świat nauki, to książki są nam niezbędne.

Ale nie tylko na uzależnianiu upłynął czas uczniom. Była też okazja zwiedzenia Uczelni, wzięcia udziału w zajęciach u dra Henryka Usowicza, który uczył młodzież jak udzielać pierwszej pomocy w przypadku zasłabnięcia lub krwotoku. Zaś w laboratorium biologii i botaniki nasi goście mogli obejrzeć przez oko mikroskopu, jak wygląda krew, mięsień ludzki, oko owada, czy też otwór gębowy osy. A na koniec - wisienka na torcie - upominki i dyplomy.

Drodzy Uczniowie klasy 5d, dziękujemy za dzisiejszy dzień i życzymy wiele sukcesów na drodze zgłębiania wiedzy w towarzystwie książek.

Wydział Nauk Społecznych
Wydział
Nauk Społecznych
Wydział Ochrony Zdrowia
Wydział
Ochrony Zdrowia
Wydział Humanistyczno-Ekonomiczny
Wydział
Humanistyczno-Ekonomiczny
Wydział Politechniczny
Wydział
Politechniczny
Biblioteka
Wydawnictwo
Studium Języków Obcych, WFiS
Biuro karier
Erasmus+
Centrum Transferu Technologii
Studia podyplomowe
Projekty i współpraca
Dom Studenta
Akademicki Związek Sportowy
Uniwersytet Dziecięcy
Pracownik
Media
Usługi
Szkolenia i kursy
Dydaktyczna inicjatywa doskonałości

Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach
ul. Teofila Noniewicza 10, 16-400 Suwałki

Powrót na górę strony

Realizacja: Zdzislowicz.pl - Strony WWW Warszawa

Copyright © PUZ w Suwałkach

Tel.: 729 052 615
Adres e-mail: biuro.rektora@puz.suwalki.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Zamknij