Ikona dostępności
PUZ - Uczelnia Liderów, Orzeł Edukacji

Wyszukaj na stronie
Menu

Biblioteka

Wystawa "Banknoty polskie"

Wystawa "Banknoty polskie"

10.04.2024 r.

Galeria Akademicka serdecznie zaprasza do obejrzenia, na patio naszej Uczelni, niecodziennej wystawy "Banknoty polskie". Wystawa została przygotowana przez członków Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Oddział w Suwałkach. Prezentuje banknoty polskie od czasu insurekcji kościuszkowskiej, tj. od 1794 roku, aż do pamiątkowego banknotu upamiętniającego 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika - 2022 roku. 

Prezentacja owej kolekcji możliwa jest dzięki Panu Stanisławowi Łobaczowi oraz Bibliotece Publicznej w Suwałkach, za co serdecznie dziękujemy.

Testowy dostęp do bazy Applied Science & Technology Source Ultimate

Testowy dostęp do bazy Applied Science & Technology Source Ultimate

04.04.2024 r.

Zachęcamy do zgłębiania wiedzy z bazą Apllied Science and Technology Source Ultimate

Baza Applied Science & Technology Source Ultimate to obszerna pełnotekstowa baza obejmująca pełne spektrum nauk stosowanych oraz informatyki. Zakres tematyczny bazy obejmuje informatykę oraz wiele dziedzin z zakresu nauk stosowanych, od akustyki do aeronautyki, robotykę, inżynierię biomedyczną, sieci neuronowe, logistykę czy inżynierię nuklearną. Baza zawiera ponad 1,300 stale wydawanych czasopism pełnotekstowych, (ponad 1,100 aktywnych pełnotekstowych czasopism jest recenzowanych naukowo, a ponad 900 czasopism dostępnych jest bez okresu karencji), monografie i książki, jak również kolekcje materiałów konferencyjnych. Indeksuje ponad 4.400 czasopism i publikacji specjalistycznych. Umożliwia dostęp do wiodących czasopism naukowych i branżowych, publikacji towarzystw naukowych i technicznych, specjalistycznych publikacji branżowych, czasopism popularno-naukowych, instrukcji obsługi, materiałów konferencyjnych i innych. Ponadto baza zawiera specjalistyczny tezaurus dziedzinowy.

Test bazy potrwa do 31 maja 2024 r. 

Wejście poniżej

Dodatkowy pakiet prawie 1 500 książek od IBUK libra - zupełnie za darmo

Dodatkowy pakiet prawie 1 500 książek od IBUK libra - zupełnie za darmo

04.03.2024 r.

IBUK libra z okazji Międzynarodowego Tygodnia Książki Elektronicznej udostępnił bezpłatnie naszym czytelnikom pakiet prawie 1 500 tytułów - a wśród nich nie tylko podręczniki. Książki są udostępnione do 17 marca br. Gorąco zachęcamy do zajrzenia na IBUK libra i korzystania z tej niecodziennej okazji.

Niechaj się czyta!

Mówienie całym sobą – to temat przewodni naszych tegorocznych obchodów  Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

Mówienie całym sobą – to temat przewodni naszych tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

22.02.2024 r.

Jak co roku nasza biblioteka czynnie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. To doskonała okazja, aby przyjrzeć się bliżej kondycji i możliwościom naszego języka.

W tym roku naszym hasłem przewodnim była MOWA – zarówno w wymiarze werbalnym jak i niewerbalnym. Wykłady, a raczej wykłado-warsztaty: Ewy Sidorek „Mowa bez słowa. O mowie ciała w wystąpieniach publicznych” i dr Janiny Steczkowskiej “Mowa to sztuka słowa. Jak mówić, aby nas słyszano” oscylowały wokół tych dwóch problemów, aby wykazać, że sztuką komunikacji jest spójność obu kwestii. Skuteczność w mówieniu jest możliwa, gdy nasze ciało i język są ze sobą zespolone.  Nie bez powodu o sztuce skutecznej komunikacji mówiono w kontekście wystąpienia publicznego – a dokładnie matury z języka polskiego, ponieważ w tym roku gościliśmy w większości maturzystów szkół suwalskich.  Obie prelegentki zaprezentowały listę praktycznych wskazówek, które umożliwią skuteczne wystąpienie przed komisją egzaminacyjną.

"Mowa to nie tylko słowa" - pod tym hasłem obchodzimy tegoroczny Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

"Mowa to nie tylko słowa" - pod tym hasłem obchodzimy tegoroczny Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

15.02.2024 r.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada na 21 lutego, Biblioteka zaprasza serdecznie wykładowców, nauczycieli, studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych na wyjątkowe spotkanie, którego celem jest zwrócenie uwagi na język - jego kondycję, rolę i miejsce w życiu człowieka. Główny temat tegorocznych obchodów będzie MOWA i jej wielowymiarowość.

Program i szczegóły poniżej

Bezpłatne szkolenia on-line z wyszukiwania literatury za pośrednictwem baz EBSCO

Bezpłatne szkolenia on-line z wyszukiwania literatury za pośrednictwem baz EBSCO

13.02.2024 r.

Zachęcamy studentów i pracowników Uczelni do udziału w bezpłatnych szkoleniach on-line z zakresu wyszukiwania literatury naukowej za pośrednictwem baz EBSCO.

Wydział Nauk Społecznych
Wydział
Nauk Społecznych
Wydział Ochrony Zdrowia
Wydział
Ochrony Zdrowia
Wydział Humanistyczno-Ekonomiczny
Wydział
Humanistyczno-Ekonomiczny
Wydział Politechniczny
Wydział
Politechniczny
Biblioteka
Wydawnictwo
Studium Języków Obcych, WFiS
Biuro karier
Erasmus+
Laboratorium Chemii Spożywczej i Budownictwa
Studia podyplomowe
Projekty i współpraca
Dom Studenta
Akademicki Związek Sportowy
Uniwersytet Dziecięcy
Pracownik
Media
Usługi
Szkolenia i kursy
Dydaktyczna inicjatywa doskonałości

Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach
ul. Teofila Noniewicza 10, 16-400 Suwałki

Powrót na górę strony

Realizacja: Zdzislowicz.pl - Strony WWW Warszawa

Copyright © PUZ w Suwałkach

Tel.: 729 052 615
Adres e-mail: biuro.rektora@puz.suwalki.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Zamknij