Ikona dostępności
PUZ - Uczelnia Liderów, Orzeł Edukacji

Wyszukaj na stronie
Menu

Biblioteka

Szkolenia i webinaria EBSCO - zapraszamy studentów i wykładowców

Szkolenia i webinaria EBSCO - zapraszamy studentów i wykładowców

02.11.2023 r.

Zapraszamy studentów i wykładowców do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online z obsługi i możliwości baz EBSCO. Szkolenia prowadzone są w języku polskim.

Przypominamy, platforma EBSCO umożliwia dostęp do multidyscyplinarnych baz danych, w tym większości pełnotekstowych. Bazy dostępne są na naszej stronie Internetowej w zakładce e-zasoby oraz za pośrednictwem multiwyszukiwarki.

Pełna lista szkoleń i możliwości rejestracji poniżej

Obowiązkowe szkolenie biblioteczne dla studentów I roku - pełen terminarz

Obowiązkowe szkolenie biblioteczne dla studentów I roku - pełen terminarz

24.10.2023 r.

Przysposobienie biblioteczne jest obligatoryjne dla wszystkich studentów I roku i jest jednym z warunków zaliczenia I semestru. Podstawą zaliczenia jest uczestnictwo w zajęciach oraz wykonanie ćwiczenia praktycznego zleconego na szkoleniu.

Aktualne terminy szkoleń bibliotecznych dla studentów I roku studiów I i II stopnia w roku akademickim 2023/2024 będą podane na planach zajęć oraz stronie Internetowej Biblioteki oraz wydziałów.

Uwaga !!! Studenci I roku II stopnia - jeśli odbyliście już wcześniej szkolenie biblioteczne prowadzone przez naszą Bibliotekę, zaliczenie jest Wam przepisywane. W celu przepisania zaliczenia należy zgłosić się osobiście do Czytelni i wypełnić zobowiązanie. 

Studenci II stopnia kierunków inżynieria produkcji i transportu oraz finanse i rachunkowość, którzy nie odbyli szkolenia bibliotecznego prowadzonego przez naszą Bibliotekę, proszeni są o dołączanie się do innych kierunków według podanego terminarza, pozostałym kierunkom zostały wyznaczone konkretne terminy.

Celem szkolenia jest zapoznanie użytkowników z funkcjonowaniem Biblioteki oraz z zasadami korzystania z jej zasobów i usług, a przede wszystkim ze sposobami wyszukiwania i wypożyczania literatury.

Terminarz szkoleń poniżej

 APLIKACJA SOWA MOBI - narzędzie ułatwiające korzystanie z naszego katalogu

APLIKACJA SOWA MOBI - narzędzie ułatwiające korzystanie z naszego katalogu

19.10.2023 r.

Zachęcamy naszych Czytelników do zainstalowania i korzystania z aplikacji SOWA MOBI, która w bardzo prosty sposób pozwala użytkownikom wyszukiwać publikacje, wypożyczać je on-line oraz zarządzać swoim kontem bibliotecznym. Wystarczy pobrać aplikację, wybrać z listy proponowanych uczelni - PUZ w Suwałkach, zalogować się (login i hasło identyczne jak do konta bibliotecznego) i już można korzystać. Dodatkowym udogodnieniem są na bieżąco wysyłane powiadomienia o : książkach czekających na odbiór, o zbliżających się terminach zwrotu wypożyczonych tytułów,  ponadto umożliwia szybką prolongatę książek. 

Jeśli macie Państwo jakieś pytania bądź problemy z pobraniem lub używaniem aplikacji, służymy pomocą. 

Powrót do stałych godzin pracy

Powrót do stałych godzin pracy

31.08.2023 r.

Drodzy Czytelnicy, informujemy, iż od 4 września Biblioteka powraca do stałych godzin pracy. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30-17.30, a od października również w soboty zajęciowe, w tych samych godzinach. 

Puentujemy nasze obchody Święta Książki i Czytelnictwa wizytą przedszkolaków

Puentujemy nasze obchody Święta Książki i Czytelnictwa wizytą przedszkolaków

26.05.2023 r.

Proces uzależniania od ... czytania w ramach tegorocznego Święta Książki i Czytelnictwa w naszej Bibliotece rozpoczęliśmy od przedszkolaków i na przedszkolakach kończymy. Spuentowaliśmy obchody w doborowym towarzystwie, bo z grupą 5, 6 i 7-latków z Przedszkola Niepublicznego Chatka Niedźwiadka. A my jak zwykle - z pełnym zaangażowaniem podzieliliśmy się z nimi tym, co skrywa nasza Uczelnia, czyli wiedzą, nauką, pasją i... radością w odkrywaniu świata. Magia wyobraźni, którą skrywa każde dziecko, jak pielęgniarki przygotowują się do swego zawodu, eksperymenty chemiczne i badania świata zwierząt i przyrody - to zakres naszych dzisiejszych dociekań. Dzieciaki opuszczały nas z głowami pełnymi wiedzy i z rękami wypełnionymi prezentami.

Drogie Przedszkolaki, dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy masy sukcesów w poznawaniu i doświadczaniu świata nauki.

Wizyta klasy 1c ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach

Wizyta klasy 1c ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach

18.05.2023 r.

Gdyby nas ktoś zapytał, za co lubimy maj, bez chwili zastanowienia odpowiedzielibyśmy, że za wizyty milusińskich. Dzisiejsza wizyta klasy 1c ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach zostanie w naszej pamięci na długo.

Od samego wejścia uczniowie wnieśli do naszej biblioteki dwadzieścia prześlicznych uśmiechów i masę dobrej - jak to bywa u dzieci -  niespożytej energii. A my - jak to już mamy w zwyczaju - wyczuliśmy żyzny grunt i przystąpiliśmy do zarażania pasją do czytania... I udało nam się! Rozpoczęliśmy od zajęć na temat tego, jaką drogę muszą przebrnąć książki zanim trafią na półki księgarni lub bibliotek i staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie: dlaczego warto czytać. Dzieciaki świetnie były wyedukowane w tym temacie - i tu wielkie ukłony dla wychowawczyni - Pani Justynki. Ruszyliśmy również w podróż po uczelni i zaglądnęliśmy do różnych zakamarków: Centrum Symulacji Medycznej,  laboratorium, magazynu bibliotecznego, a nawet siłowni... A na zakończenie nasi przemili goście otrzymali dyplom za wzorowe uczestnictwo w naszym święcie, odznakę Przyjaciela Biblioteki i książkę - aby utrwalali sztukę czytania...

Droga klaso 1 c i Pani Justynko - dziękujemy za wizytę, będziemy was  wspominać cieplutko:-)*

Wydział Nauk Społecznych
Wydział
Nauk Społecznych
Wydział Ochrony Zdrowia
Wydział
Ochrony Zdrowia
Wydział Humanistyczno-Ekonomiczny
Wydział
Humanistyczno-Ekonomiczny
Wydział Politechniczny
Wydział
Politechniczny
Biblioteka
Wydawnictwo
Studium Języków Obcych, WFiS
Biuro karier
Erasmus+
Laboratorium Chemii Spożywczej i Budownictwa
Studia podyplomowe
Projekty i współpraca
Dom Studenta
Akademicki Związek Sportowy
Uniwersytet Dziecięcy
Pracownik
Media
Usługi
Szkolenia i kursy
Dydaktyczna inicjatywa doskonałości

Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach
ul. Teofila Noniewicza 10, 16-400 Suwałki

Powrót na górę strony

Realizacja: Zdzislowicz.pl - Strony WWW Warszawa

Copyright © PUZ w Suwałkach

Tel.: 729 052 615
Adres e-mail: biuro.rektora@puz.suwalki.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Zamknij