Ikona dostępności
PUZ - Uczelnia Liderów, Orzeł Edukacji

Wyszukaj na stronie
Menu

Uczelnia

18 lat istnieje Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach (dawniej Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa). Powstała w roku 2005, a w 2011 roku patronem Uczelni został prof. Edward Franciszek Szczepanik.

4 wydziały funkcjonują obecnie na Uczelni: Wydział Nauk Społecznych, Wydział Ochrony Zdrowia, Wydział Politechniczny i Wydział Humanistyczno-Ekonomiczny.

20 kierunków kształcenia oferuje PUZ w Suwałkach. Najstarszym z obecnie funkcjonujących jest Finanse i Rachunkowość (wcześniej: Finanse i Bankowość), a najmłodszym Logistyka.

Niemal 2 tys. osób studiuje w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. To zarówno studenci studiów stacjonarnych (licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich), niestacjonarnych, jak i podyplomowych.

Ponad 200 pracowników zatrudnia PUZ w Suwałkach. Mowa o wykładowcach, pracownikach administracyjnych, bibliotekarzach i obsłudze. Suwalska Uczelnia należy tym samym do jednego z największych pracodawców w regionie.

Spośród 14 zagranicznych uczelni mogą wybierać studenci PUZ, korzystający z programu Erasmus+. Mogą studiować m. in. w Hiszpanii, Portugalii, Grecji czy Turcji.

345 pomieszczeń znajduje się w głównym budynku Uczelni. Duża ich część to świetnie wyposażone i nowoczesne pracownie dydaktyczne i laboratoria.

24 tys. m² zajmuje PUZ w Suwałkach, z czego ponad 14 tys. m² to główny obiekt przy ulicy Noniewicza 10. Pozostałe to budynki znajdujące się przy ulicy Sejneńskiej (Akademicki Zespół Szkół), Szkolnej (Dom Studenta i Bursa) oraz Ogrodowej.

Ponad 71 tys. – taką ilością zbiorów własnych dysponuje Biblioteka Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. Do tego dochodzi 40 elektronicznych baz danych z dostępem do ponad 100 tysięcy książek i czasopism. Z biblioteki korzysta obecnie 4200 czytelników. Są to nie tylko studenci PUZ, ale również mieszkańcy całego regionu.

Około 400 m² zajmuje siłownia, znajdująca się na Uczelni. Jest największym tego typu obiektem w regionie. W budynku studenci mogą też korzystać z baru, przestronnego patio, a nawet „pokoju rodzinnego”.

Wydział Nauk Społecznych
Wydział
Nauk Społecznych
Wydział Ochrony Zdrowia
Wydział
Ochrony Zdrowia
Wydział Humanistyczno-Ekonomiczny
Wydział
Humanistyczno-Ekonomiczny
Wydział Politechniczny
Wydział
Politechniczny
Biblioteka
Wydawnictwo
Studium Języków Obcych, WFiS
Biuro karier
Erasmus+
Laboratorium Chemii Spożywczej i Budownictwa
Studia podyplomowe
Projekty i współpraca
Dom Studenta
Akademicki Związek Sportowy
Uniwersytet Dziecięcy
Pracownik
Media
Usługi
Szkolenia i kursy
Dydaktyczna inicjatywa doskonałości

Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach
ul. Teofila Noniewicza 10, 16-400 Suwałki

Powrót na górę strony

Realizacja: Zdzislowicz.pl - Strony WWW Warszawa

Copyright © PUZ w Suwałkach

Tel.: 729 052 615
Adres e-mail: biuro.rektora@puz.suwalki.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Zamknij